Віншуем пераможцаў раённага творчага конкурсу “Гучы, беларуская мова!”

Па вынікі удзелу ў конкурсе ў намінацыі «Мастацтва слова» ва ўзроставки категорыі І-ІІ клас узнагароджаны:

Дыпломам І ступені

  1. Календа Яна, вучанца ІІ класа Гезгалаўскай сярэдняй школы;

  2. Абрамович Лізавета, вучаница 1 класа гімназіі №1 г.Дзятлава;

  3. Клышко Паліна, вучаніцаІ класа Новаяльнянскай сярэдняй школы.

Дыпломам ІІ ступені

  1. Юркевіч Віялета, Вучаніца І Класа Раклевіцкага дзіцячага сада-базавай школы;

  2. Шалесны Арцём, вучань ІІ класа Вензавецкага дзіцячага сада-сярэдняй школы;

  3. Гуговіч Дзяніс, вучань ІІ класа сярэдняй школа №3 г. Дзятлава;

  4. Целехавец Аляксандра, вучаніца І класа сярэдняй школы №3 г.Дзятлава;

  5. Якубоўская Лізавета, вучаніца ІІ класа сярэдняй школы №1 г.Дзятлава;

  6. Дзьячкова Ксенія, вучаніца І класа сярэдняй школы №1 г.Дзятлава.

 

Дыпломам ІІІ ступені

  1. Емяльянчык Таццяна, вучаніца І класа Жукоўшчынскага дзіцячага сада-базавай школы;

  2. Мацюк Марыя, вучаніца ІІ класа Раготнаўскага дзіцячага сада-базавай школы;

  3. Конан Маргарыта, вучаніца І Класа Гімназіі №1 г.Дзятлава;

  4. Баравік Аляксандра, вучанца ІІ класа сярэдняй школы№3 г.Дзятлава.

 

У намінацыі «Мастацтва слова» ва ўзроставай катэгорыі ІІІ-ІV клас узнагароджаны:

Дыпломам І ступені

  1. Бортнік Анастасія, Вучаніца ІІІ класа Круцілавіцкага дзіцячага сада-школы;

  2. Грыцук Ганна, Вучаніца 4 Класа Таркачоўскага дзіцячага сада-пачатковай школы;

  3. Ламака Аляксандра, вучаніца ІV класа сярэдняй школы №3 г.Дзятлава;

  4. Ярмоленка Алёна, вучаніца ІІІ класа Новаяльнянскай сярэдняй школы;



Дыпломам ІІ ступені

 

  1. Умоўскі Аляксей, вучань ІІІ класа Новаяльнянскай сярэдняй школы;

  2. Юргель Лізавета, вучаніца ІІІ класа сярэдняй школы №1 г.Дзятлава;

  3. Бурдун Дар'я, вучаніца ІІІ класа сярэдняй школы №1 г.Дзятлава;

  4. Макарчук Зарына, вучаніца ІІІ класа Казлоўшчынскай сярэдняй школы;

  5. Піліпчук Ганна, Вучаніца 4 Класа Раклевіцкага дзіцяга сада-базавай школы;

  6. Каско Аляксандра, вучаніца ІІІ класа Гезгалаўскай сярэдняй школы;

 

Дыпломам ІІІ ступені

  1. Бялятка Мікіта, вучань ІV Класа Таркачоўскага дзіцячага сада-пачатковай школы;

  2. Кашко Валерыя, вучаніца ІІІ класа Жукоўшчынскага дзіцячага сада-базавай школы;

  3. Кавальчук Мілена, вучаніца 4 класа Дварэцкай сярэдняй школы;

  4. Сіўко Антон, вучань ІІІ класа Дварэцкай сярэдняй школы;

  5. Жук Анастасія, Вучаніца 4 Класа Сярэдняй школы №3 г.Дзятлава;

  6. Кузюк Дамініка, вучаніца ІV класа сярэдняй школы №3 г.Дзятлава;

  7. Жэгалік Надзея, Вучаніца 4 Класа Сярэдняй школы №1 г.Дзятлава;

  8. Матчанаў Данііл, вучань ІV класа сярэдняй школы №1 г.Дзятлава;

  9. Якшук Аляксандра, вучаніца ІV класа Новаяльнянскай сярэдняй школы.

 

У намінацыі «Тэатральная творчасць» узнагароджаны:

Дыпломам І ступені

Творчыя калектывы вучняў Гезгалаўскай сярэдняй школы і сярэдняй школы №3 г.Дзятлава;

Дыпломам ІІ ступені

Творчыя калектывы вучняў Казлоўшчынскай і Дварэцкай сярэдніх школ;

 

Дыпломам ІІІ ступені

 

Творчы калектыў вучняў Раклевіцкага дзіцячага сада-базавай школы

 

Write a comment

Comments: 0